Kanchanaburi

Kanchanaburi dzieli od Bangkoku kilka godzin jazdy pociągiem i bez wątpienia jest to miejsce godne zobaczenia. Sama miejscowość nie pała szczególnym urokiem, ale jej okolice, które najlepiej przemierzać wypożyczonym skuterem są warte kilku dni pobytu. Oko przykuwają przede wszystkim piękne widoki rozpościerające się aż po horyzont. Przez chwilę można wręcz odnieść wrażenie, że przenieśliśmy się na afrykańską sawannę, zwłaszcza, gdy dotrze się do „Giant Tree”, którego nazwa mówi sama za siebie. Inną atrakcją są buddyjskie świątynie znajdujące się w jaskiniach.
Niezwykle mieszane doznania przynosi natomiast park narodowy Erawan. To otoczony wilgotnym lasem zespół wodospadów, który wizualnie broni się, zwłaszcza w wyższych partiach. Wizyta w Erawan wiąże się jednak z mijaniem dosłownie tysięcy turystów, głównie pochodzenia rosyjskiego, którzy odbywają kąpieli w każdym ze zbiorników wodnych dostępnych dla zwiedzających. Co za tym idzie, jest to wyprawa dla ludzi, którym tłumy i hałas raczej nie przeszkadzają w kontakcie z naturą.
Najsłynniejszą natomiast atrakcją w okolicy Kanchanaburi jest słynny Most na Rzecze Kwai, który stal się popularną destynacją turystyczną nie ze względu na swą interesującą konstrukcję. Popularność tego miejsca wynika z wydarzeń historycznych. Podczas japońskiej okupacji w Tajlandii pojmani alianci, Malezyjczycy i Birmańczycy zostali przetransportowani do dżungli by wybudować ponad 400 linię kolejową łączącą Tajlandię z Birmą. Przy budowie kolei zginęło ponad milion ludzi, dlatego też dziś nazywa się ją „Koleją Śmierci”. W roku 1945 alianci wysadzili most w powietrze. Dziś można oglądać rekonstrukcję oświetlaną po zmroku kolorami tęczy.

tekst: Tomek, Ami

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s